Jaké pohony mohou pohánět vysokozdvižní vozík?

Při výběru vysokozdvižných vozíků musíme zvážit celou řadu parametrů jako je např. jeho nosnost nebo výška zdvihu. Neměli bychom však také zapomínat na pohon vysokozdvižných vozíků. Mezi kterými typy si můžeme vybrat a jaké jsou jejich výhody se dozvíte v tomto článku.

Plynový pohon

Pokud mají vysokozdvižné vozíky plynový pohon, pak jsou poháněny LPG (tedy zkapalněným ropným plynem) nebo pomocí CNG (stlačeným zemním plynem). Tyto plyny mají velmi velkou výhodu v tom, že jejich využití je ekologičtější než použití klasických spalovacích motorů. Nevypouští tedy do ovzduší velké množství škodlivých látek. Proto se také hodí pro provoz v uzavřených prostorách. Velkou výhodou těchto motorů je také snadná výměna plnicích lahví a také nízká cena paliva. Navíc je možné tyto pohony využít jak v mokru, tak i v dešti.

Elektrický pohon

Pokud má vysokozdvižný vozík elektrický pohon, pak využívá elektromotory a akumulátory. Tyto vozíky mají nosnost nákladu až 5 000 kg. Jejich asi největší výhoda spočívá v tom, že produkují nulové emise a jsou velmi tiché. Co se týče provozních nákladů, tak ty závisí hlavně na momentální ceně elektřiny. A také pořizovací cena je větší, než je tomu u plynových pohonů.

Dieselový pohon

Tyto vozíky využívají ke svému provozu naftu. Doporučuje se využívat je pouze ve venkovních prostorách a to z důvodu úniku nebezpečných látek. Jejich velkou předností je vyšší výkon a také vyšší nosnost. Jsou však hlučné, jejich provoz stojí více a jak již bylo zmíněno, nejsou moc ekologické.

Pokud chcete vědět, na co si dát pozor při výběru vysokozdvižného vozíku, přečtěte si tento článek

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.