Rolety nebo žaluzie - diskuze, co je správně a co vybrat do domu či bytu v roce 2023

I v roce 2023 se stále ptáte, jak vyřešit stínění oken v domě, v kombinaci s energetickou krizí. Vznikají tak diskuze, zda-li pomáhají termo rolety, nebo jsou lepší např. venkovní žaluzie. Odpovědi najdete v našem článku.

Rozpočet na realizaci

Je třeba si hned na začátku říci, do jaké skupiny co se týká finančních možností patříte. V případě venkovních žaluzií, které musí být poháněny buď mechanicky nebo elektrickým motorem, se na realizaci nedostanete v případě standardního rodinného domu pod cenu 150 000 Kč, i přesto že byste např. využili dotací na žaluzie, které nabízí Zelená úsporám.

Naopak standardní průměrnou cenou zatemňovacích rolet, kterými lze vybavit interiérově dům, je dle výrobce ZEBRA SHOP rozmezí 10-40 000 Kč. Což je značný rozdíl a dává to jasnou odpověď na případnou diskuzi ihned od začátku.

Co je roleta a co je žaluzie

Druhou variantou debaty může být názvosloví. Zatímco roletou se většinou rozumí takovým systémem stínění, který se dá pouze potahovat / zatahovat a nedá se "otáčet". Žaluzie jsou tedy vždy vybaveny možností pod úhlem pouštět různě světlo dle libosti.

Nicméně si dle statistik hledanosti nástrojů Marketing Miner a Collabim lidé stále tyto pojmy pletou.

Termoizolace, energetická krize

Horkým tématem od roku 2022 je otázka, jak moc žaluzie pomáhají udržovat teplo v domech a bytech. Faktem je, že venkovní hliníkové žaluzie nepropustí vůbec nic a zkrátka se vyplatí, a to zejména v létě při opačeném problému cen za vytápění - přílišnému teplu.

Pokud však přesto potřebujete ušetřit, cokoliv lepšího než nic nebo závěsy jsou právě termorolety. O jejich vlastnostech si můžete přečíst v technickém článku majitele společnost ZEBRA, pana Bohdana Zemeneho.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.