Naviják s bojovou brzdou, proč právě ten?

Pokud se chystáte na lov silné, mrštné a bojové ryby, tak vám bude dělat v celku problém takovou rybu chytit. Její mrštné a efektivní pohyby snadno zneškodní váš klasický naviják. Ozbrojte se také a vybavte svůj prut o naviják s bojovou brzdou. Ty jsou konstruované na eliminaci prudkých pohybů. Jak funguje a v čem se liší od běžných navijáků?

Odlišnost od ostatních brzd?

Pokud se chystáte na lov silné, mrštné a bojové ryby, tak vám bude dělat v celku problém takovou rybu chytit. Její mrštné a efektivní pohyby snadno zneškodní váš klasický naviják. Ozbrojte se také a vybavnte svůj prut o naviják s bojovou brzdou. Ty jsou konstruktované na eliminaci prudkých pohybů. Jak funguje a v čem se liší od běžných navijáků?

Jak vypadá naviják s bojovou brzdou?

Naviják s bojovou brzdou je jednoduché a efektivní provedení klasického navijáku. Bojová brzda je součástí zadní brzdy, která je u klasických navijáků se zadní brzdou. Je tedy umístěna na spodním konci navijáku. Samostatná brzda je otočná páčka umístěná nad klasickou zadní brzdou. U bojové brzdy si můžete nastavit odpor podle vašich představ, například podle odporu klasické zadní brzdy, pokud jste tak zvyklí.

Naviják s bojovou brzdou Mitchell Avocet RZT 2000

Jak použít naviják s bojovou brzdou?

V podstatě, jako klasická brzda a ještě navíc s páčkou, která umožňuje postupné povolení. Její výhodou je právě tento faktor, že nemusíte zadní brzdu uvolňovat. Stačí právě povolit páčku. Krátkým pohybem o cca 45 až 60 stupňů výrazně povolíte brzdu. Pocitově je to srovnatelné s povolením u klasické páčky o dva stupně. Stejným způsobem rychle utáhnete naviják právě pomocí bojové brzdy. Tím eliminuje jednu z nevýhod zadní brzdy a to délku. Takže díky tomu nemusíte hodně točit, aby jste se dostali z pozice utažené na povolenou.

Při které situaci použít bojovou brzdu? 

Naviják s bojovou brzdou je vhodný pro celou řadu situací a rybářských technik. Nejen ve feederu, ale také v plavané a přívlači. Bojová brzda je užitečná například v situaci, kdy ryba udělá prudký pohyb a vy zrovna nemáte optimálně seřízenou brzdu. V takové situaci jste jako rybář téměř bezbranní a jistě každý rybář, který v této situaci byl bude souhlasit s tímto výrokem.  Bojovou brzdu jedním rychlým pohybem uvolníte právě v těchto kritických situacích. Je tedy vhodný při lovu bojovnějších ryb jako jsou kapři, amuři nebo parmy. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.